Dôkaz o tom, ako štátni úradníci znemožňujú rodičom dostať späť deti odobraté v zahraničí

Autor: Deti patria rodičom | 8.7.2016 o 16:37 | (upravené 8.7.2016 o 16:45) Karma článku: 3,06 | Prečítané:  497x

Nevychádzame z údivu. Predvčerom bolo v NR SR nespočetné množstvo novinárov hľadajúcich „senzácie“ o odvolávaní ministra a premiéra. Robili sa tlačovky, na ktorých sa prezentovalo ako pán predseda parlamentu uvádza schôdzu.

Okrem iného, mali sme tlačovku aj my. Dobre nebola o miliónoch EUR, ani o odvolávaní, o Baštrnákovi, atď. Naša bola o malinkom kudrnatom dievčatku, ktorá nemôže byť v náručí svojich milujúcich rodičov nie len z dôvodu fatálnych pochybení Nórskeho Barnevernetu, ale aj predstaviteľov Slovenska. A viete prečo nevychádzame z údivu? Lebo, z nášho pohľadu, nepodstatné tlačovky dostali v médiách obrovský priestor a videl niekto v médiách našu tlačovku? Nevidel. Ani ste nemohli. Iba na fb, aj to len preto, že tím Hnutia Sme rodina túto nahrávali.

 

Nikdy sme neboli ani nie sme za to, aby sa všetko „vykrikovalo“ do médií. Naše OZ Deti patria rodičom a za ostatných 5 mesiacov už aj spolu s Hnutím Sme rodina – Boris Kollár celé prípady jednotlivo rozoberieme a medializácia je tá posledná možnosť, ktorú zvolíme. Tak ako teraz.

 

V tomto prípade však prestáva „sranda“ a nastupuje realita. V januári 2016 som osobne so starou matkou Maxine navštívila pána ministra Richtera so žiadosťou o pomoc vo veci konania pred komisiou v Nórsku a zároveň sme mu predložili sťažnosť na postup Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže (ďalej len CIPC) - JUDr. Andrei Cisárovej. Upozornili sme pána ministra, akým spôsobom tento štátny úradník komunikuje s rodinou a čo pani Cisárová žiadala od rodičov. Že za chrbtom rodičov, napriek ich žiadostiam o ich prítomnosť na stretnutí so sociálkou, sa pani Cisárova spolu s veľvyslancom Kašickým vybrali na Barnevernet a niečo dohodli. Bolo nám povedané, že sú to vážne obvinenia a či máme na to dôkazy. Odpovedali sme, že samozrejme, inak by sme o tom predsa nemohli hovoriť. Urobili sme prepis nahrávky a poslali ho na ministerstvo. Viete čo sa stalo? NIČ.

 

Na zasadnutí komisie vo februári 2016 kde sa rodina bila o svoju dcéru a vnučku, sa pán Kašický na chodbe objímal s pracovníčkami Barnevernetu, s ich právnym zastúpením. Takto má vystupovať jeden veľvyslanec platený z mojich, vašich daní? Tento bývalý minister obrany a v súčasnosti veľvyslanec moju kolegyňu „upozorňoval“ ako si má dávať veľký pozor na to čo povie, na to čo zverejní. Moja kolegyňa šla do Nórska pomáhať rodine Ladických. Stála pri nich od začiatku. Spolu s ich právnym zastúpením sme našli skulinku a pretlačili ju ako svedka do konania. A čo urobil veľvyslanec spolu s konzulom? Marili naše úsilie ako sa len dalo. Upozorňovali Barnevernet na moju kolegyňu, že tam nemá čo hľadať, snažili sa zmariť jej vypovedanie pred komisiou, zmarili výpoveď pána Kollára, počas výpovede starej matky žiadali otca Maxine, aby ju zastavili, aby o pánovi Kollárovi nehovorila a čo spravil pán veľvyslanec keď dostal slovo? NIĆ.

 

Pýtame sa dokedy budeme toto tolerovať? Absolútnu aroganciu štátnej moci úradníkov platených z našich daní? Máme sa chovať na základe práva a podľa práva. My bežní občania. A čo poslanci? Čo takýto štátny úradníci? Oni nemusia. Na náklady štátu lietajú po svete, že vraj „riešiť“ problémy Slovákov. Tak si na nasledujúcej stránke vypočujte zvukovú nahrávku toho, ako vyzerá riešenie a urobte si obraz sami:

 

http://oz-deti-patria-rodicom.webnode.sk/news/spolocny-ciel-dostat-maxine-k-rodicom/

 

Dieťa patri do biologickej rodiny, rodičom, ktorí ho s láskou priviedli na svet a starali sa o oň, nespravili nič zlé, aby im bolo dieťa odobraté. Je nebezpečné ak si uvedomíme, že jeden štát rodičom zobral a ďalší mu úspešné drukuje miesto toho, aby bránil rodičov. Prečo správanie úradníkov a úradov nepodlieha všeobecnej kontrole a ako je možné, že úradníci môžu na základe svojvôle spáchať ujmy na duši stoviek ľudí. Prečo neexistuje formálna kontrola zo strany ľudu a nezaujatých odborníkov, ktorí budú ako protiváha názorov týchto úradníkov. Slovensko sa nesmie dostať do stavu kedy úradník pod plastikom bohorovnosti zneužíva svoje postavenie voči národu.

 

PRETO ŽIADAME NAMI VOLENÝCH ZASTUPCOV, ABY INTERVENOVALI V PRÍPADE MAXINE, ABY SA ZASADILI ZA ČASTEJŠIE KONTAKTY RODIČOV S DIEŤAŤOM S JEDINÝM CIEĽOM, DOSTAŤ DIEŤA DO BIOLOGICKEJ RODINY K MILUJÚCIM RODIČOM A STARÝM RODIČOM. Nech je nám prípad Rumunsko (rod. Bodnáriových), ich volení zástupcovia a ich prístup, príkladom. Oni to dokázali. My MUSÍME tiež !

 

Záznam z našej tlačovky:

 

 

Monika Onderková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?